665 schodů k vrcholu skalního města a skalní bludiště
Neobvyklé skalní město i bludiště v Polsku jsou turistické atrakce, které stojí za to navštívit. Pohledy na skalní útvary probudí fantazii a nadšení snad u každého návštěvníka.
Vystoupáte po 665 schodech k vrcholu skalního města, budete se proplétat mezi několikametrovými skálami ke skalním útvarům, podíváte do okolí ze skalních teras.
Cena: od 799,00 Kč od 749,00 Kč - sleva 6%
Termíny: 15.06.2024, 24.08.2024, 28.09.2024
Nástupní místa: Praha, Hradec Králové, Jaroměř, Náchod, Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Mohelnice, Zábřeh
Typ: Turistický, Poznávací
Země: Polsko

Popis


Skalní labyrint v Bludných skalách je bludiště pískovcových bloků a stovek štěrbin, slepých uliček a stezek, někdy až neskutečně úzkých. Připravte se na to, že v mnoha místech se budete prodírat opravdu jako myšky, někde i v podřepu. Na okruhu uvidíte řadu skalních hřibů, bašt, stolů, projdete několika tunely a bránami. Trasa je dlouhá necelý kilometr a ze sevření skal se vymaníte až po více než jedné hodině. Celková délka trasy je cca 1,5 km, náročnost lehká. Skalní město Szczeliniec je každopádně impozantní skalní útes, ohromná pískovcová troska. Pěší okruh skalami je asi dva a půl kilometrů dlouhý, ale počítejte se značným převýšením, mnoha sty schody a místy nesnadno prostupným terénem. Obzor se naopak rozjasní, když se dostanete na okraj skalní plošiny. Několik vyhlídek opatřených zábradlím skýtá nádherná panoramata. Celková délka trasy je cca 8 km, náročnost lehká. V rámci osobního volna můžete navštívit naučně-zábavní park s dinosaury, nakoupit ve stáncích s občerstvením a upomínkovými předměty. Návrat do Prahy okolo 21.00 hodiny, do Brna okolo  23.00 hod.

Trasa 1.: Odjezd z Prahy z Černého Mostu (metro - viz bod na mapě) v 6.00 hodin ráno, z Hradce Králové, Jaroměře a Náchoda. 
 

665 schodů k vrcholu Velké Hejšoviny

Stolová hora je tvořena ze dvou vrcholů: Velkou Hejšovinou a mělkým sedlem oddělenou Hejšovinou Malou. Ta je však pro turisty uzavřena z důvodu četných hnízdišť řady chráněných druhů ptáků. Velká Hejšovina se nachází nedaleko česko-polských hranic. Jedná se o mohutnou plošinu s krásným skalním městem, která vystupuje nad okolní terén a je ohraničena téměř ze všech stran vysokými pískovcovými stěnami. Rozsáhlé skalní bludiště se nacházíNa vrcholu Velké Hejšoviny. Z mnoha vyhlídek na okrajových skalách plošiny se nabízejí pěkné pohledy na okolní české i polské hory a na Broumovskou a Noworudskou kotlinu.

Bloudění v Bludných skalách

Krásné bloudění si můžete dopřát v labyrintu rozsedlin (6-11 m hluboké) rozdělujících mohutné bloky skal a utvářející síť průchodů - bludiště. Prohlídková trasa zpřístupňuje nejzajímavější partie Bludných skal. Čekají na vás rozmanité skalní brány, stoly, bašty, hřiby i tunely. Průchod je v některých místech opravdu úzký. Určitě si nenechte ujít i tzv. Skalní číši, ze které se Vám naskytne jedinečný rozhled na Velkou a Malou Hejšovinu, Machovsko a Broumovsko.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby technického průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné do objektů 
Vstupné: do obou skalních měst dohromady: dospělý 24,00 PLN, dítě do 18-ti let a senioři 12,00 PLN. Možno platit kartou. Ceny vstupného platné v roce 2023.