Malebný Hallstatt, projížďka lodí, horské jezero Gosausee s výhledem na Dachstein
Horské masivy Alp uvidíte z lodě Halštatského jezera a v Hallstattu si odpočinete u kávy. Projdete se kolem jezera Gosausee. Světoznámý je pohled od předního gosauského jezera na majestátný ledovec Dachstein.
Projedete se lodí po Halštatském jezeře, prohlédnete si Hallstatt. Projdete se kolem jezera Gosausee.
Cena: od 1499,00 Kč od 1399,00 Kč - sleva 7%
Termíny: 08.06.2024, 24.08.2024, 21.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Typ: Poznávací
Země: Rakousko

Popis


Odjezd z Prahy okolo 2:30 hodin po půlnoci.  Nejdříve navštívíte Hallstatt. Projdete se po městečku, projížďka lodí po místním jezeře, osobní volno. Přejedete k jezerou Gosau. Osobní volno- turistika u jezera. Návrat do Prahy okolo 23:00 hodin.

Městečko Hallstatt

Hallstatt leží ve vnitřní části Solné komory vedle stejnojmenného jezera. Jednotlivé domy obce se tísní vedle sebe na úzkém pruhu pobřeží mezi vysokými horami, některé jsou částečně postaveny na kůlech zapuštěných v jezeře. Ještě na konci 19. století se do Hallstattu nedalo dostat jinak než lodí nebo úzkou horskou stezkou. Ve vesnici se nevelkým prostorem mezi horou a jezerem muselo maximálně šetřit. Spojení mezi domy stojícími u jezera existovalo jen s pomocí člunů nebo tzv. vrchní cestou, úzkou cestičkou nad střechami domů. Teprve v roce 1890 byla do Hallstattu postavena silnice podél západního pobřeží, kvůli níž musel na některých místech proběhnout odstřel překážejících skal. V centru městečka je malý vodopád.

Plavba po Hallstattském jezeře

Hallstätter See je alpské ledovcové jezero s rozlohou přibližně 13,5 km². Jezero leží v nadmořské výšce 508 m, má plochu 8,55 km2, je 5,9 km dlouhé, až 2,3 km široké a jeho maximální hloubka činí 125 m.  Na Halštatském jezeře si můžete kromě osvěžujícího koupání užít také projížďky na lodičkách, kajaku či šlapadle nebo okružní plavbu parníkem. Na břehu Hallstätter See leží města Hallstatt, Bad Goisern a Obertraun. 

Hallstätter See (Halštatské jezero) se nachází v hornorakouské oblasti Solné Komory v Rakousku, na severním úpatí Dachsteinského masivu. Jezero leží v nadmořské výšce 508 m, má plochu 8,55 km2, je 5,9 km dlouhé, až 2,3 km široké a jeho maximální hloubka činí 125 m. 

Jezero Gosausse

Jezero Vorderer Gosausee vzniklo v důsledku působení ledovce v poslední době ledové. Je napájeno podzemními prameny v zadní části jezera. Když není kladina jezera zčeřená větrem, tak se v ní nádherně odráží masiv Dachsteinu. Přírodní hladina jezera byla původně o několik metrů nižší a jezero nebylo přístupné po levé straně ve směru k Dachsteinu. Okolo celého jezera vede okružní turistická cesta, kterou ujdete za cca 2 hodiny. Cesta je vhodná i pro malé děti a starší turisty.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci,služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, lodní lístek - 450 Kč. Pokud máte zájem o lodní lístek, je nutno lístek v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.