Čokoládovna Hauswirth a podmořský svět ve Vídni
Pojeďte ochutnat kvalitní čokoládu do firmy Hauswirth a pokochejte se pohledem na pestrobarevný podmořský svět.
Navštívíme firemní prodejnu čokoládovny Hauswirth, jejichž výrobky ochutnáte a můžete zakoupit. Následuje prohlídka historického centra Vídně s průvodcem. Na závěr navštívíme Mořský dům, kde žije více jak 2500 živočichů ze všech kontinentů - ryby, krokodýli, hadi. Součástí podmořského světa je tropický skleník a cizokrajnou faunou a flórou.
Zvolený termín:termíny nejsou vypsané
Cena:990 Kč 540 Kč - sleva 45%
Typ:Poznávací
Země:Rakousko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd z Brna od Janáčkova divadla v 6.45 hodin. Nejdříve navštívíme čokoládovnu Hauswirth, kde shlédnete dokumentarní film o firmě a výrobě čokolády, prohlédnete si výrobní prostory a navštívíte firemní prodejnu s možností ochutnávky a nákupu různých čokoládových pochoutek. (Pokud jedete na zájezd v sobotu, většinou linky nejedou). Přejedeme do Vídně, kde si s průvodcem prohlédnete historické centrum. Osobní volno. V rámci osobního volna můžete navštívit podmořský svět. Uvidíte zde více jak 2 500 živočichů - ryby, krokodýly, hady. Návrat do Brna okolo 20.30 hodin. Odjezd z Prahy od hlavního nádraží (Fantova kavárna) – cca v 4.30 hodin, odjezd z Vídně v 18.00 hodin, návrat do Prahy po 22.00 hodině.

Naše první zastávka bude v čokoládovně Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. Prohlédnete si výrobní prostory s průvodcem, ochutnáte místní výrobky a kdo bude chtít, může si čokoládové pochoutky zakoupit. Určitě všichni znáte duté čokoládové figurky Mikulášů, andělů, velikonočních zajíčků.

Odpoledne následuje prohlídka historického centra města Vídně s průvodcem: nová radnice, kterou postavil F. von Schmidt, Herrengasse se šlechtickými paláci, také Hofburg a neopomenete ani uchvacující dóm sv. Štěpána.

Dům moře představuje návštěvníkům více či méně známé druhy sladkovodních a mořských ryb a další, především vodní živočichy. Celý komplex je rozdělen do několika tématických expozic: fauna korálových útesů, fauna Středozemního moře, sladkovodní fauna, teraristická část, tropický prales. Všude je plno zeleně – keře, stromy, kapradiny a jiné rostliny, ozývá se šumění vodopádu a zvuky různých zvířat. Ve zdejším uměle vytvořeném tropickém pralese žijí želvy a volně se zde pohybují ptáci, kaloni a kosmani, kteří jsou velmi přátelští. Největším akváriem je velká žraločí laguna, kterou kromě žraloků obývají murény a mořská želva.

Město Vídeň

Vídeň je hlavní město a zároveň nejmenší spolková země Rakouska. Leží na Dunaji a je největším a také nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. V současnosti má asi 1,6 miliónu obyvatel. V minulosti se zde usadilo mnoho spoluobčanů z Českých zemí. Vídeň je dnes ale až překvapivě kosmopolitní metropole s komunitami přistěhovalců z celého světa. Žije zde například hodně lidí z balkánských zemí i muslimů. Vídeň je jedním ze světových velkoměst a sídel mezinárodních organizací (např. UNOOSA, OPEC, OBSE). Návštěvníkům se ve Vídni nabízí na odiv především historie a tradice, ale užijete si i multikulturnosti nebo extravagance. Ve Vídni se v harmonickém celku snoubí nejrůznější protiklady: středověký kostel sv. Ruprechta s gotickým Svatoštěpánským dómem, se styly pětisetletého císařského dvora, s vrcholně barokními zámky Belvederem a Schönbrunnem, se secesními paláci i kancelářskými baštami UNO-City. Pláže na Donauinselu se střídají s úrodnými vinicemi, skvostné kavárny a restaurace v centru města s tmavými ošuntělými putykami v okrajových čtvrtích. Vídeň se otevřela světu, ale dokázala si zachovat i svůj starý šarm dávných staletí a lesk slavných dějin. Zůstaly fiakry na hradním nádvoří i přeslazené dorty v kavárnách.

Známá vídeňská nákupní třída Mariahilferstrasse je oblíbeným cílem turistů a jednou z nejznámějších nákupních tříd světa. Vede od Museums Quartier až k vlakovému nádraží Westbahnhof. Spojuje tak historické centrum města s periferním obvodem Penzig. V Mariahilferstrasse sídlí obchody světoznámých návrhářů jako například Gucci nebo Dolce & Gabbana. Najdete tu ale také obchody s koženým zbožím a luxusním nábytkem či obří prodejny se sportovními potřebami a obuví - A3 Sport a Footlocker. O patřičnou atmosféru, která je neodmyslitelně spjatá s rakouskou metropolí, se starají útulné kavárničky, kde si můžete dát vídeňskou kávu a Sacherův dort. Mariahilferstrasse však nabízí také noční vyžití, v množství barů a restaurací si můžete udělat pěkný večer a vychutnat nějakou z místních specialit. Milovníci historie, kultury a umění se zase vydají do již zmiňované čtvrti Museums Quartier, ve které se nachází impozantní budova Muzea moderního umění. Vídeňské památky připomínají především císařské období, kdy město vládlo celé Rakousko-Uherské říši. Zejména pěší turisty potěší, že většina z nich se nachází v centru a není problém je za jeden den obejít všechny. Nejvíce známých pamětihodností leží podél okružního bulváru Ringstrasse, který obepíná centrum města.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, exkurzi v čokoládovně, služby průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Ceny vstupného: dospělí 17 €, dítě 6–15 let 7,50 €, dítě 3–5 let 5 €.

Vídeň - StephansdomVideň - RadhausVídeň - HofburgVídeň - BurgtheaterVelikonoční zajíčci - výrobek firmy Hauswirth
Velikonoční vajíčka - výrobek firmy HauswirthPodmořský svět ve Vídni - Haus des MeeresPodmořský svět ve Vídni - Haus des MeeresPodmořský svět ve Vídni - Haus des MeeresPodmořský svět ve Vídni - Haus des Meeres
Podmořský svět ve Vídni - Haus des MeeresPodmořský svět ve Vídni - Haus des MeeresPodmořský svět ve Vídni - Haus des MeeresTropiský pavilon - Haus des Meeres ve VídniTropiský pavilon - Haus des Meeres ve Vídni
© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena